GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Egy órával kevesebbet alhatunk
Talán a mostani lesz az utolsó óraátállítás. Március 28-án, vasárnap hajnalban 2-ről 3-ra kell állítani az órákat, azonban a sokak által gyűlölt óraátállítása, ha minden jól megy, most kerül sor utoljára.
2018-ban az Európai Parlament szavazást kezdeményezett az EU-ban arról, hogy a lakosok elszeretnék-e törölni az óraátállítást. Akkor a magyarok elsöprő többsége, 10-ből 9 ember egyértelműen az óraátállítást eltörlése mellett szavazott.
Azt már több tanulmány is bebizonyította, hogy a nyári és táli óraátállítások során ún. szociális jetlag alakul ki, mely során a belső biológiai óránk nem áll szinkronban a napirendünkkel. Biológiai óránk felelős az anyagcsere folyamatok időbeli optimalizálásáért, és hatással van a kardiovaszkuláris- és az immunrendszer szabályozására is, de nem tud igazodni a mesterséges óraátállításhoz.
Mit tehetünk, hogy enyhítsük az óraátállítás negatív hatásait?
- ha fokozatosan módosítjuk az étkezések, felkelések és lefekvések idejét, mindig csak 15 perccel előbbre hozva azokat. Ha már előzetesen is belekezdünk (az óraátállítás előtt néhány nappal), az átállás kevésbé lesz megerőltető, és jobban elviselhetővé válik.
- Igyunk gyógyteát, vegyünk egy meleg lábfürdőt. Párologtassunk olyan illóolajokat, melyek az ellazulásunkat segítik.
- Mozogjunk minden nap, de arra ügyeljünk, hogy az új időszámítás szerinti esti lefekvés és a sport befejezése között legalább 4 óra teljen el! A rendszeres edzés segít a stressz levezetésében, és hogy estére fizikailag is kellemesen elfáradjunk.
- Az óraátállítást követő két hétben legyünk különösen óvatosak és körültekintőek a közlekedésben, hiszen ezek a napok különösen megviselik szervezetüket
- Ha megtehetjük, napközben töltsünk legalább fél órát a szabadban!
- Az átállás idejére - 5-10 napig - mondjunk le a délutáni alvásról, akkor is, ha fáradtak vagyunk! Így a belső óra könnyebben átáll, és éjjelente jobban fogunk aludni.
forrás: sleepwell
- Virágba borult Gyöngyös
- Élőhely-fejlesztés a Mátrában
- A tűzmegelőzés a központi témája az alkotói pályázatnak
- Bringázással készült a giga nyúl
- Húsvétkor is népszerű a Mátra
- Tejesdobozokon hívják fel a figyelmet a tűzmegelőzés fontosságára
- Gyöngyös, ahol jó érzés nőnek lenni
- Gigabírság járhat a letépett virágért
- Boldog nőnapot kívánnak a városvezetők
- Forrást és vízesést is találhatnak a kirándulók