GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Az érték mindig korszerű marad
Takaró Mihály szerint nem helyes, ha egy alkotót politikai hovatartozása alapján akarnak értékelni, mert ezzel palástolható egy-egy író nagysága.
Wass Albert politikai megítéléséről azért nem érdemes beszélni, mert ha József Attilát a politikai pártállása alapján próbálnánk megítélni, akkor a mai hatályos Alkotmány értelmében nem lenne szabad bizonyos József Attila-verseket tanítani. József Attila baloldali volt, de emellett nagy költő. A kettőt ne keverjük össze! Wass Albert jobboldali volt és szintén nagy író. Nem minden értékes, ami korszerű, de az érték örökre korszerű marad – hangsúlyozta gyöngyösi előadásán Takaró Mihály irodalomtörténész, aki elsősorban Wass Albert regényeinek világába vezette be az érdeklődőket.
A magyar irodalmi kánonnak az a baja, hogy 1948-tól kezdve az egypárti politikai diktatúra mellé felsorakozott az ízlésterror is – fogalmazott az irodalomtörténész. - Ettől kezdve nem érték alapján került be vagy ki egy mű az irodalmi kánonba, hanem osztályharc alapon, kisöpörték a magyar irodalomból azokat, akik nem feleltek meg a szocialista rendszernek. Ez az irodalmi kánon egy torz, egyoldalú és csorba képet mutat a XX. század magyar irodalmáról. Nekünk éppen az a dolgunk, hogy - Horváth János szavaival éljek – „ne mi döntsük el, hogy mi volt akkor az irodalom, hanem mutassuk meg, hogy mi volt akkor az irdalom.\"
Az irodalomtörténész szerint Wass Albertnek a XX. századi magyar prózában kitüntetett helye van. Ő az, aki egyszerre képviseli a folyamatosságot és az újítást a regény világában. Wass Albert Csaba című regénye szintézisregény, az Adjátok vissza a hegyeimet! című regényében pedig ott a családregény és a pszichológiai regény sok-sok válfaja. De ő írta meg Rézkígyó című munkájával az első és mindmáig egyetlen „vegytiszta” parabolaregényt. A Kard és kasza című regényének különlegessége, hogy Wass Albert saját családjának közel kilencszáz éves történetét dolgozza fel, miközben a háttérben ott van Erdély történelmének teljes tablója.
Takaró Mihály azt javasolta, azok, akik szeretnének megismerkedni Wass Albert regényeivel, A funtinelli boszorkány című regénnyel kezdjék az olvasást.
- Családi program lett a verskvíz
- Verskvíz: kisorsoltuk a nyerteseket
- Verskvíz: Emlékszik még ezekre a versekre?
- Már 65 éve ünnepeljük a magyar költészetet
- Gondoljuk újra - alkotói pályázatokat hirdet a Muzsikál az Erdő
- Ragadjon tollat!
- A gyerekek a sorozatokat szeretik
- Kapaszkodót és élményt kerestek februárban az olvasók
- Legyen képben! - Felhívás fotósoknak
- A január a regények hónapja volt