GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Egyedülálló gyűjtemény, páratlan szolgáltatások
A gyöngyösi Szent Korona Ház épületének felújítása a végéhez közeledik, a tervek szerint nyáron nyílik meg a mintegy 300 millió forintos beruházással megújuló létesítmény.
A Gyöngyös-Felsővárosi Római Katolikus Egyházközség csaknem 234 millió forintot nyert az Új Széchenyi Terv forrásaiból a mintegy 300 millió forint összköltségű beruházás megvalósítására.
A tavaly áprilisban kezdődött fejlesztés révén új kiállítótérbe térhetnek vissza az egyházi kincstár páratlan gyűjteményének darabjai. Új kiállítóterekkel is gazdagodik a Szent Korona Ház, és helyet kap benne egy ötvös- és egy textilrestaurátor-műhely is. Előbbi az országban egyedüli lesz, mint Juhász Ferenc plébános-kanonok elmondta, már most óriási érdeklődés mutatkozik a leendő műhely szolgáltatásai iránt.
Az Almásy család koronaőr ágának kúriájában több helyiséget már csaknem teljes egészében felújítottak, ám a kiállító termek és a műhelyek berendezése még várat magára.
Juhász Ferenc plébános-kanonok, a beruházást végző Gyöngyös-Felsővárosi Római Katolikus Egyházközség vezetője elmondta: a Szent Korona Ház kincstár és múzeum épülete korábban polgári otthonként funkcionált. Éppen ezért gondoskodni kellett arról is, hogy a ház alkalmas legyen a szakrális emlékek és értékek befogadására.
A felújítás során az épületben több, eddig nem ismert freskó került elő, melyeknek csak egy részét tudták restaurálni, mert a teljes feltárás túl költséges lett volna, ezért a falfestményeket dokumentálták és visszafedték. Sikerült azonban megmenteni azt az eredeti fa padlóburkolatot, melynek minden eleme más típusú fából készült.
Juhász Ferenc hozzátette: szeretné, ha a kincstár tulajdonában lévő könyveket ? melyek között a legrégebbi a 14. századból való ? szintén helyben tudnák feldolgozni és kutatni.
Ha az egyházi kincstár teljes egészében elkészül, nem csak a Gyöngyös turisztikai és műemléki értéke gyarapszik, hanem négy új munkahelyet is teremt a városban.
A 43 középkori és reneszánsz liturgikus ötvösművet is őrző gyűjtemény művészettörténeti értéke miatt igen jelentős, ebben a formájában az ország második legnagyobb ötvöstárgy-gyűjteménye. A fejlesztés célja, hogy korszerű körülmények között mutassák be a felbecsülhetetlen értékű kincseket. A beruházástól azt is várják, hogy az eddigi 8-9 ezerről negyvenezerre nő a kincstár látogatóinak száma.
- Családi program lett a verskvíz
- Verskvíz: kisorsoltuk a nyerteseket
- Verskvíz: Emlékszik még ezekre a versekre?
- Már 65 éve ünnepeljük a magyar költészetet
- Gondoljuk újra - alkotói pályázatokat hirdet a Muzsikál az Erdő
- Ragadjon tollat!
- A gyerekek a sorozatokat szeretik
- Kapaszkodót és élményt kerestek februárban az olvasók
- Legyen képben! - Felhívás fotósoknak
- A január a regények hónapja volt