GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Gyerekkel külföldre? - ezek a szabályok
Nem csak a felnőttek, hanem a gyerekek is csak érvényes úti okmányokkal hagyhatják el az országot, illetve léphetnek be egy idegen országba.
Az Európai Unió tagjaként más tagállamokba személyazonossági igazolvánnyal utazhatunk.
Az okmány kiállítását a tizennegyedik életévet betöltött gyermek önállóan kérelmezheti. Kiskorú esetében legalább az egyik törvényes képviselő okmányirodai eljárása szükséges, az útlevél kiállításához pedig mindkét törvényes képviselő hozzájárulása kell.
Ha a család nem nyaralás, hanem hosszabb ideig tartó időszakos külföldi munkavállalás miatt hagyja el az országot, akkor ebben az esetekben a családjog szabályait kell alkalmazni.
A hatályos új Polgári Törvénykönyvvel korszerűbb és egyszerűbb lett a kiskorúak külföldre vitele: számos adminisztratív tehertől mentesíti a családokat, megszűnt az állami kontroll a kiskorú tartós külföldre utazása esetén, amennyiben a szülők között nincs erre vonatkozóan vita, és nem szükséges a gyámhatósági jóváhagyás beszerzése a gyermek tartós külföldre távozásához.
Továbbra is irányadó az a szabályozás, hogy a kiskorú önállóan vagy egyik szülőjével csak mindkét szülő egyetértésével tartózkodhat hosszabb ideig külföldön. Az új szabályozás a külföldön tartózkodás céljához kötve írja elő a szülői engedély megadását, így kimondja: a gyermek huzamos időn át – így tanulmányok folytatása, munkavállalás vagy más hasonló célból – önállóan vagy egyik szülőjével mindkét szülő egyetértésével tartózkodhat külföldön.
A gyermek letelepedéséhez is szülői engedély szükséges. A szülők egyetértése esetén ugyanakkor már nincs szükség a gyámhatósági jóváhagyás beszerzésére.
A kedvező szabályozás azonban nem jelenti azt, hogy a külföldre költöző családoknak ne kellene továbbra is jelezniük a magyar hatóság felé szándékukat. Ezért lényeges ismerni azt a jogi szabályozást is, hogy be kell jelenteni, ha a tanköteles tanuló külföldön folytatja tanulmányait a lakóhely, ennek hiányában a tartózkodási hely szerint illetékes járási hivatal felé, vagy ha a tanuló már hazai iskolába beiratkozott, akkor az iskola igazgatójának. A külföldi tanulmányok alatt a tanuló magyarországi tanulói jogviszonya szünetel. Továbbá a lakóhely megváltoztatásának bejelentése is – a járási hivatal felé – állampolgári kötelezettség.
- Virágba borult Gyöngyös
- Élőhely-fejlesztés a Mátrában
- A tűzmegelőzés a központi témája az alkotói pályázatnak
- Bringázással készült a giga nyúl
- Húsvétkor is népszerű a Mátra
- Tejesdobozokon hívják fel a figyelmet a tűzmegelőzés fontosságára
- Egy órával kevesebbet alhatunk
- Gyöngyös, ahol jó érzés nőnek lenni
- Gigabírság járhat a letépett virágért
- Boldog nőnapot kívánnak a városvezetők