3 °C

14/2021.(IV.16.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.

13/2021.(III.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.

12/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.

11/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.

10/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.

Bővebben

Gyöngyösi hulladékgazdálkodási naptár 2014

Elküld Nyomtatás
Dátum: 2014.01.17. péntek

Utoljára módosítva: 2014-01-17 15:27

Cikk küldés

A Gyöngyösi Hulladékkezelő Kft. tájékoztatója a rendszeres hulladékszállításon kívüli lakossági szolgáltatásokról.

Lomtalanítás

A lomtalanítás a tavalyi évhez hasonlóan zajlik. A lomtalanítást nem előre meghirdetett napokon, hanem a lakosság igénybejelentése alapján, előre egyeztetett napon végezzük el. Ebben az esetben a lomtalanítást igénylő ügyfelünk az alábbi elérhetőségeken kérheti a szolgáltatást. Társasházak esetében a társasház közös képviselőjével egyeztetett időpontban végezzük el a begyűjtést.

Az ügyintézéshez kérjük az alábbi adatokat:

Ügyfél neve és címe (utca, házszám)
    Ügyfél elérhetősége (mobil v. vezetékes telefonszám egyeztetés céljából)
    Elszállítandó lomhulladék becsült mennyisége (m3)
    Ügyfél által kért szállítási időpont.

Bővebb tájékoztatást és a szolgáltatás igénybe vételét jelezheti Molnárné Hegedűs Anikónál,

Gyöngyösi Hulladékkezelő Nonprofit Kft.
    3200 Gyöngyös Kenyérgyár út 19.
    Tel.: 06-37/500-281 /34 mellék
    06-37/311-894 /34 mellék
    E-mail.: aniko.hegedus@ave.hu

A lomtalanítás időpontja akkor tekinthető véglegesnek, amikor írásban vagy telefonon visszaigazoljuk az időpontot.

A gyűjtőjárat kizárólag az előzetesen egyeztetett időpontban és ingatlantól szállítja el a kihelyezett lom hulladékot.

Kihelyezhető hulladékok

Olyan szilárd hulladék melyek nem helyezhetők el a kukában, valamint a rendszeres hulladékszállítás alkalmával nem szállíthatók el. (pl.: bútorok, kerti bútorok, játékok, rongyok)

Kérjük, hogy a kisebb méretű lomokat bekötözött zsákokba gyűjtsék össze a könnyebb elszállítás érdekében.

Nem kihelyezhető hulladékok

Kommunális hulladék
    építési törmelék,
    gumiabroncs,
    szelektíven gyűjthető hulladékok (újságpapír, kartonpapír, üveg, műanyag palackok, sörös doboz),
    zöldhulladék (nyesedék, ág, lomb, fű),
    elektronikai cikkek (televízió, számítógép, monitor, hűtőszekrény, mosógép, konyhai kisgépek, fénycső stb.),
    ipari eredetű hulladékok (ipari és termelő és szolgáltató vállalkozások hulladékai),
    veszélyes anyagokat tartalmazó hulladékok (pl.: festékek, lakkok, olajok, akkumulátorok, vegyszerek),
    valamint, minden olyan hulladék, amely a begyűjtés során veszélyeztetheti a begyűjtést végző dolgozók testi épségét, egészségét.

Zöldhulladék-gyűjtés

Kérjük, hogy a közterületek tisztaságának megóvása érdekében, a zöldhulladékot csak az ütemtervben megjelölt napokon helyezze ki oly módon, hogy az a jármű és gyalogosforgalmat ne akadályozza, valamint a begyűjtő szállítóeszköz által jól megközelíthető legyen. A nagyobb ágakat melyek átmérője 5-6 cm-nél nagyobb és 1 méternél hosszabbak azokat összedarabolva, összekötve szállítjuk el. A szóródó anyagokat (fűkaszálékot, virágot, falevelet és egyéb apró zöldhulladékot) „ZÖLDHULLADÉK GYŰJTŐEDÉNY” feliratú matricával ellátott kukában vagy zsákokban kérjük kihelyezni a szállítás megkönnyítése érdekében, a megjelölt napokon reggel 7 óráig. A zöldhulladékot, a begyűjtést követően a Városi Szennyvíztisztító Telepen komposztáljuk, ezért kérjük, hogy egyéb hulladékot (kommunális hulladék, papír, műanyag, veszélyes hulladék) ne tegyen a zöldhulladék közé, mert az akadályozza az újrahasznosítást.

Gyöngyös város szennyvíztisztító telepének bejáratánál elhelyezett konténerekbe az év bármely szakában díjmentesen elhelyezhető zöldhulladék.

Közösségi funkciók