3 °C

 
 
14/2021.(IV.16.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.

13/2021.(III.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.

12/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.

11/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.

10/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.

Bővebben


Még mindig trükköznek!

Elküld Nyomtatás
Dátum: 2015.08.17. hétfő
 
 
     

    Bezár
    Cikk küldés
     
     

    Sokszor foglalkoztunk már az időskorúak sérelmére elkövetett „trükkös” lopásokkal, sajnos azonban ismét, vagy még mindig aktuális a téma.

     

    Mindig felháborító, ha az ember bűncselekményről szerez tudomást, de különösen az, ha a bűncselekményt olyanok sérelmére követik el, akik koruknál, fizikai állapotuknál, egyéb oknál fogva kiszolgáltatottabbak, mint az átlag, vagy az elkövetők éppen a sértett jóhiszeműségét, gyermekeik, unokáik iránt érzett szeretetét, féltését használják ki.

    Ezúttal az elkövetők régi-új módszerrel, az „unokázós” trükkel próbálkoznak, szerencsére nem mindig sikerrel.

    A dolog lényege, hogy valaki telefonon felhívja a kiszemelt, időskorú áldozatot, rendszerint a késő esti, éjszakai órákban, és beszámol neki arról, hogy az unokáját baleset érte, bajba került, kórházba kellett szállítani stb, Viszont a lényeg az, hogy azonnal nagyobb mennyiségű pénzre van szüksége, amiért az unoka nem tud ugyan menni, de a telefonálót (vagy esetleg valaki mást) küldi maga helyett. Ha nincs elég készpénz otthon, ékszer is jó. Előfordult olyan eset is, hogy a telefonáló saját magát adta ki a kiszemelt áldozat unokájának (az unoka nevéről az elkövető éppen a sértettől szerzett tudomást, valahogy igy: -Te vagy az….. név…..? - Igen Mama… stb).

    Szeretnénk felhívni a figyelmet arra, hogy ezek a típusú bűncselekmények nagyon egyszerűen megelőzhetők.

    Ha hasonló telefonhívást kapnak, azonnal ellenőrizzék vissza!

    Hívják fel Önök az unokát, vagy gyermekeiket, és személyesen győződjenek meg arról, valóban ők telefonáltak-e, valóban baleset vagy egyéb baj történt-e?

    Kérjük, hogy a Rendőrséget is értesítsék az ingyenesen hívható segélyhívó számon: 112 vagy 107.

    Legyenek óvatosak és egészségesen bizalmatlanok! Ne bízzanak meg a váratlanul jelentkező idegenekben, akár telefonon, akár személyesen keresik meg Önöket!

    Semmiképpen ne engedjék be őket a lakásba, udvarra, bármilyen kedvező üzletet kínálnak, bármilyen bajra hivatkoznak, kérjenek segítséget gyermektől, unokától, szomszédtól, a polgárőrségtől, a polgármesteri hivataltól vagy a rendőrségtől.

    Heves Megyei Rendőr-főkapitányság
    Bűnügyi Igazgatóság
    Bűnügyi Osztály
    Bűnmegelőzési Alosztály


    Közösségi funkciók