GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Életműdíj a gyöngyösi kutatónak
A Magnetec Ungarn Kft. életműdíjjal tüntette ki dr. Csizmadia Elek fizikust.
A Magyar Tudományos Akadémia szeptemberben immár második alkalommal rendezte meg a lágymágneses anyagok nemzetközi konferenciáját Soft Magnetic Materials 21 Conference (SMM 21) címmel. A világ minden tájáról összegyűlt több mint 300 kutató részvételével lezajlott rendezvénysorozat mintegy harminc rangos előadója közül Dr. Csizmadia Elek fizikust életműdíjjal tüntette ki a Magnetec Ungarn.
A konferencián tartott előadásában a magyar tudós olyan fényképet is bemutatott, amelyen tisztán kivehető az amorf anyag átkristályosodási folyamata. A világon neki sikerült ezt elsőként megörökítenie pont akkor, amikor a folyamat során a fém egy pillanatra túlhűtött folyadék állapotba kerül.
Számos további tudományos eredménye mellett Dr. Csizmadia Elek nevéhez fűződik az első magyar műhold iránystabilizációs rendszer bizonyos részeinek kifejlesztése és elkészítése is. Ugyanis, ha a világűrben forgásban van egy műhold, nem lehetséges rádiókapcsolatot teremteni vele. Ezt általában lendkerekekkel és segédrakétákkal küszöbölik ki, ami azonban rengeteg plusz súly fellövését igényli a világűrbe igen borsos áron. A magyar kutató a napelemeket tartó keretet egy nagyon könnyen mágnesezhető anyagból készítette el, amelynek hatására megáll a műhold forgása, ezzel lehetővé téve a rádiókapcsolatot.
Az innovatív, és nem utolsósorban energia- és költséghatékony megoldás rendkívüli jelentőségét az is bizonyítja, hogy 2012. február 13-án az ESA új Vega hordozó-rakétáján fellőtt kilenc, más-más nemzetiségű műhold közül a magyaron kívül egyikkel sem sikerült felvenni a rádiókapcsolatot a fellövés óta. A magyar műhold viszont tökéletesen működött, ezért három nap után megkapta a műholdak Oscar-díját. Ilyen rövid idő alatt, ilyen kiemelkedő minősítést műholdnak még soha nem adtak. Dr. Csizmadia Elek választotta ki a kilövésre alkalmas anyagot, az annak megmunkálásához szükséges technológiát, ő végezte el az anyag hőkezelését, sőt ő volt az is, aki a megfelelő mágneses tulajdonságokkal rendelkező napelem-tartó keretet saját kezűleg hegesztette össze 1400 ponthegesztéssel.
Dr Csizmadia Elek 1945. novemberében született Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Jékén. Gimnáziumba Kisvárdára járt, amit a debreceni Kossuth Lajos Tudományegyetem fizikus kara követett. A diploma megszerzése után került Gyöngyösre, a Pipis-hegyre, az akkori Mikroelektronikai Vállalathoz.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség