GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Az összetartozás napja
A trianoni békeszerződés évfordulóján két megemlékezést is rendeztek Gyöngyösön.
A Huszár szobornál tartott megemlékezés fővédnökeként Kévés Tamás alpolgármester arról beszélt: ők megemlékezni gyűltek össze, míg a város ünnepséget szervezett. Feltette a kérdést: miért nem tudunk egyféleképpen gondolkodni Trianonról, és megköszönte az egybegyűlteknek, hogy „fel merték vállalni” a részvételt. Bejelentette azt is: a képviselő-testület döntött az országzászló felállításáról, így reményei szerint jövőre már az évfordulót ott „„vihetik véghez””.
A rendezvény szónoka Vona Gábor országgyűlési képviselő, a Jobbik elnöke volt, aki szerint az mindenképp pozitívum, hogy Gyöngyösön évek óta megemlékeznek a nemzet tragédiájáról a szerződés aláírásának évfordulóján.
- Ha ezeken a megemlékezéseken csak annyit tudunk tenni, hogy elmondjuk, „„Vesszen Trianon””, az kevés. Fontos, de kevés - fogalmazott.
Vona Gábor szerint történelmi, politikai és vallásos szempontból is meg kell vizsgálni Trianont.
Úgy vélte, „a „nemzet térvesztése”” Mohács óta folyamatosan zajlik, s ennek a máig tartó folyamatnak volt része a szégyenteljes béke, de ebbe illeszkedik napjainkban például a kivándorlás is.
- A politika feladata a közösség vágyait összhangba hozni a realitásokkal. A magyar közösségek önrendelkezése nem vágy, hanem jogos európai követelés - szögezte le, hozzátéve: a magyar külpolitika ezt mindmáig képtelen elérni.
A vallásos megközelítés kapcsán azt mondta: az ember istenbe vetett hitét teszi próbára Trianon. Meggyőződése szerint Trianon nem büntetés, hanem próbatétel az istentől, figyelmeztetés arra, hogy becsüljük meg az összetartozást.
Az ünnepség megemlékezés zárásaként koszorúkat helyeztek el a Huszár szobor talapzatán.
Történészek Trianonról
A Mátra Múzeumban Gyöngyös önkormányzata szervezett konferenciát a Nemzeti Összetartozás napján.
Hiesz György polgármester köszöntőjében úgy fogalmazott: Trianon olyan trauma, amely minden magyar szívében örökké élni fog.
Emlékeztetett arra is: mindig a politikai éra határozta meg a viszonyulást Trianonhoz.
- Mi most egy sokszínű Gyöngyösön teszünk kísérletet arra, hogy politikai oldalaktól, színektől függetlenül beszéljünk erről a mélységesen igazságtalan döntésről - mondta a konferencia megnyitásaként a polgármester. Hozzátette azt is: aki magyarak érzi magát, az csak egyféleképpen viszonyulhat ehhez a gyászos eseményhez.
A konferencián Romsics Ignác (képünkön), Ablonczy Balázs és Pádár Miklós előadásait hallgathatták meg az érdeklődők.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség