GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
A szabadságért csak meghalni lehetett
Az ’56-os emlékműnél Tóth Vilmos mondott ünnepi beszédet, a Mátra Művelődési Központban Horváth László kormánymegbízott osztotta meg a hallgatósággal ünnepi gondolatait.
Gyöngyösön szentmisével, majd az 1956-os emlékmű megkoszorúzásával kezdődött a megemlékezés az 56 évvel ezelőtti eseményekre.
A köztéri alkotásnál Tóth Vilmos nyugalmazott gimnáziumi tanár ünnepi beszédében hangsúlyozta: 1956 forradalom volt, mert megdöntött egy olyan rendszert, amely gyűlölte saját népét és másokat is gyűlöletre buzdított. Azt, hogy ’56 szabadságharc volt, az igazolja, hogy a forradalmárok a Magyarországot elnyomók és megszállók ellen emeltek fegyvert, hogy visszanyerjék a szabadságukat.
- Ötvenhatban olyan történelmi helyzet állt elő, amikor az igazságért csak meghalni lehetett – tette hozzá Tóth Vilmos.
Az ünnepség a Mátra Művelődési Központban folytatódott, ahol Horváth László megyei kormánymegbízott beszédében kiemelte: a magyar történelem ’56 utáni alakulása, vagyis a diktatúra felpuhulása, az, hogy hazánk volt a legvidámabb barak, szintén annak a forradalomnak az eredménye volt, amelyet sokáig tilos volt ünnepelni, és amelyet, ahogyan az 1848-as eseményeket is, sokáig elfojtott indulat és szenvedély lengett körül.
- Hol van a helye a lelkünkben az ünnepnek, amely a közhelyek és formalitások világába süllyed, és csak hosszú hétvégeként és négynapos ünnepként emlegetjük? – tette fel a kérdést a kormánymegbízott, aki szerint meg kell találnunk azt a nyelvet, amellyel a fiatalok is megélhetnék, megérthetnék, mit üzen nekünk 1956 emléke.
A város ünnepi műsorát a Máltai Szeretetszolgálat Károly Róbert Szakképző Iskola diákjai adták elő.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség