3 °C

 
 
14/2021.(IV.16.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.

13/2021.(III.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.

12/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.

11/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.

10/2021.(II.26.) önkormányzati rendelet

GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.

Bővebben


Felhívás Nemzeti Park Termék védjegy kérelmezésére

Elküld Nyomtatás
Dátum: 2017.05.11. csütörtök
 
 
     

    Bezár
    Cikk küldés
     
     

    A Vidékfejlesztési Minisztérium a természetvédelmi oltalom alatt álló területeken működő helyi gazdálkodók, vállalkozások, gazdálkodó szervezetek támogatása, eladásra szánt termékeik megbecsülésének növelése, piaci lehetőségeinek bővítése érdekében 2013-ban hozta létre a Nemzeti Parki Termék Védjegyet.

     

    A 201 688 lajstromszámú védjegy egyenlő arányú védjegyjogosultja hazánk tíz nemzeti park igazgatósága.

    A védjegy adományozás elsődleges célja a természetvédelem céljainak széleskörű megismertetése, az ökológiai gazdálkodás népszerűsítése mellett a helyi értékek megőrzése, a hagyományok újraélesztése, a népművészet, a kézművesség és a népszokások felélesztése, illetve azok fenntartása.

    Ma már számos magyar és külföldi látogató keresi az adott régió biotermékeit, a helyi termék-előállítókat, a település kézműves mestereit, azokat a termékeket, amelyek hagyományos értéket képviselnek. A védjegy nem titkolt célja, hogy a természeti erőforrások fenntartása és védelme mellett a helyben termelt termékek megismertetésével, a helyi gazdasági lehetőségek kiaknázásával, a falusi önfoglalkoztatás fejlesztésével hozzájáruljon a térségi ökoturizmus minőségi fejlődéséhez. A helyi termékek, a gasztronómia összekapcsolása a természetvédelemmel segíti a hagyományos gazdálkodás népszerűsítését, hozzájárul egy adott tájegység, kistérség megismertetéséhez, turisztikai vonzerejének növeléséhez.

    A Nemzeti Parki Termék védjegy elnyerésére a 10 hazai nemzeti park igazgatóság évente több alkalommal önállóan tesz közzé pályázati felhívást. A beérkezett védjegyhasználati kérelmek elbírálására, a benyújtott termékek értékelésére Nemzeti Parki Tanúsítványi Bizottságot állítanak fel. A bizottságokban az adott pályázati termékkörhöz kapcsolódó elismert szakemberek vesznek részt.

    Mára 158 termelő 618 terméke rendelkezik védjeggyel.

    A www.nemzetiparkitermek.hu honlapon megtalálhatók a védjegyhasználattal kapcsolatos információk, szabályok, az aktuális pályázati felhívások, valamint mind a tíz nemzeti park igazgatóság védjegybirtokosai és védjegyes termékei.

    A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság védjegyet kíván adományozni azoknak a jellegzetes, helyi előállítású termékeknek, amelyek a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság működési területén, természetvédelmi oltalom alatt álló területen (nemzeti park, tájvédelmi körzet, természetvédelmi terület, Natura 2000) termeltek, vagy készítettek, és előállításuk a természet védelmével összhangban történik.

    Pályázni az alábbi termékekkel, szolgáltatásokkal lehet:

    Élelmiszer termékek:

    - lekvár, szörp, aszalvány, egyéb gyümölcs- és zöldségtermék

    - vadgyümölcsből készült pálinkák

    - gyógynövényekből készült termékek

    - méhészeti termék (kivétel akác, aranyvessző, bálványfa és selyemkóró méz)

    - tehén-, juh- és kecsketejből készült termékek

    - húskészítmények

    Kézműves termékek:

    - a tájegység kézműves hagyományaira épülő, helyi motívumokat

    megjelentető, hagyományos technológiával készült kézműves tárgyi eszközök

    Ökoturisztikai, falusi szálláshely:

    - vidéki, falusi szálláshely, amely a természetvédelem céljaival összhangban, fenntartható módon működik, szolgáltatásaiban a helyi hagyományokra és alapanyagokra épít

    Ökoturisztikai szolgáltatás:

    - ismeretterjesztő, hagyományőrző, a természeti értékek megóvását segítő szolgáltatói tevékenység

    A védjegy célja:

    A helyi készítésű élelmiszerek fogyasztási kultúrájának emelése, a helyi termékek piacra jutásának elősegítése és a természettel harmonikus gazdálkodás és termékelőállítás ösztönzése.

    Pályázati csomag:

    A védjegy megszerzéséhez védjegyhasználati kérelmet kell benyújtani, melyet a Nemzeti Parki Tanúsítványi Bizottság bírál el.

    A kérelem formanyomtatványa, valamint a pályázati feltételeket, a bírálat alapelveit és a használat feltételeit tartalmazó dokumentumok letölthetők a kapcsolódó dokumentumok közül, vagy a nemzeti park igazgatóság honlapjáról (www.bnpi.hu).

    A benyújtás módja:

    A kérelmet egy példányban, egy termékmintával együtt postai úton, vagy személyesen a Bükki Nemzeti Park Igazgatósághoz kell eljuttatni 2017. június 1-ig.

    További információ: Paulikovics Ildikó (Tel.: 36/411-581/216, 30/277-4750) Email: kapcsolat@bnpi.hu


    Közösségi funkciók
     
     

    Kapcsolódó dokumentumok