GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Kegyeleti emlékpark a zsidó temetőben
A gyöngyösi zsidó temető immár kegyeleti emlékparkként szolgálja a hősök emlékezetét.
„A Hősök és Mártírok Kegyeleti Emlékpark létrehozásával mód van bemutatni az 1848-as zsidó szabadságharcos katonák sírjait. Láthatóvá válnak az I. világháborús katonasírok és a város zsidó közössége által állított páratlan szépségű emlékhely. A Tanácskommün áldozataként jegyzett Welt Ignác sírjának bemutatásával emlékezünk az 1919. május 6-án kirobbant kommunista diktatúra ellenes felkelés mártírjára. Bemutatjuk a páratlan értéket képviselő Richter-sírokat és a kegyeleti emlékpark méltó módon állít emléket a holocaust gyöngyösi áldozatainak” - ezzel invitálta a Gyöngyösi Status Quo Ante Zsidó Hitközség, a MAZSIHISZ, az Ember Méltóság Tanácsa és a Széchenyi Tudományos Társaság a gyöngyösi zsidó temetőbe a vendégeket, a Hősök és mártírok zsidó kulturális kegyeleti emlékpark megnyitására.
Az eseményen Latorcai Csaba, kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkár egyebek mellett arról beszélt: a kormány fontosnak tartja a hazai zsidóság kultúrájának, történelmi hagyományainak, emlékezetének ápolását, ezért is támogatta az Emlékpark létrehozatalát ötmillió forinttal.
A Miniszterelnökség kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkára beszédében köszönetet mondott a helyi önkormányzatnak és vállalkozóknak, a Magyarországi Zsidó Hitközségek Szövetségének, a Gyöngyösi Zsidó Hitközségnek az összefogásért, amelynek eredménye egy fokozatosan bővülő emlékhely, ahol a helyi zsidóság hősei és a mártírok előtt mindenki kifejezheti tiszteletét.
Méltatta a helyi zsidóság évszázadok óta a térség gazdasági, kereskedelmi és kulturális életének fejlesztésében betöltött jelentős szerepét, kiemelve, hogy az 1848/49-es forradalom és szabadságharcban példamutató hősiességgel küzdöttek a magyar szabadságért és függetlenségért, amelyért a Bach korszakban súlyos árat fizettek. Egyben megemlékezett a városhoz kötődő és onnan világkarriert befutó magyar gyógyszergyártás úttörőjéről, Richter Gedeonról is. A helyettes államtitkár hangsúlyozta, hogy az elmúlt esztendőkben meghirdetett emlékévek, Magyarország Kormánya szándéka szerint az igazság rendjének helyreállítását szolgáló emlékezetkultúrának az első lépései voltak.
- Meggyőződésem, hogy ez az emlékhely is hozzájárul a XX. század diktatúrái okozta tragédiák látható és láthatatlan sebeinek gyógyításához - fogalmazott.
Heisler András, a MAZSIHISZ elnöke köszöntőjében úgy vélte: egy temető két dologtól lehet szép.
- Egyrészt attól, hogy itt vannak az elődeink, a szeretteink. Másrészt attól, ha gondozott a temető, mert ez azt mutatja, hogy gondolunk az itt nyugvókra - fogalmazott.
Horváth László országgyűlési képviselő reményét fejezte ki, hogy minél többen találnak rá fontos értékekre az emlékparkban tett látogatásaik során. Egyúttal méltatta a gyöngyösi zsidóság helytállását, amelyet a nagy tűzvész idején tanúsítottak.
Weisz Péter, a hitközség vezetője köszöntőjében úgy fogalmazott: az emlékpark jelenleg „harminc százalékos készültségben áll” de fontosnak tartották már most megnyitni, hogy már most minél többen láthassák - s egyre fokozódik is az érdeklődés - tette hozzá.
A tűzvész évfordulója kapcsán hangsúlyozta: száz éve a gyöngyösi zsidók erejükön felül segítették Gyöngyös újjáépítését, s reményét fejezte ki, hogy az emlékpark is hozzájárul annak a gondolatnak az erősítéséhez, hogy sokkal több minden köti össze a különböző vallású embereket, mint amennyi szétválasztja.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség