GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Tragédia és újjászületés - a tűzvészre emlékeztünk
Száz évvel ezelőtt története legtragikusabb napjait élte Gyöngyös: hatalmas tűzvész pusztított a városban. Az évfordulón emléknapot rendeztek a városban.
Tizenegy ember életét követelte a nagy gyöngyösi tűzvész, ezrek váltak hajléktalanná, óriási érték pusztult el. Sosem látott összefogással kezdődött meg a helyreállítás és az újjáépítés, melynek során kialakult Gyöngyös ma is ismert arculata.
A száz évvel ezelőtti pusztítás évfordulóján rendezett emléknapon részt vett Habsburg György, hazánk európai uniós nagykövete, a tűzvész idején a városba látogató IV. Károly és Zita királyné unokája.
Az emléknap tudományos, történeti, művészeti és szórakoztató programsorozattal várta mindazokat, akik méltón szerettek volna emlékezni a száz évvel ezelőtti tragédia áldozataira és hőseire, s arra az összefogásra és segítségre, amit Gyöngyös kapott az újjáépítésben.
Gyöngyöst a tüzek városaként szokás emlegetni, a helytörténészek a XVII. századtól hétre becsülik a kisebb-nagyobb tűzesetek számát. Mind közül a száz évvel ezelőtt, 1917. május 21-én felcsapott lángok okozták a legnagyobb pusztítást, a város egyharmada vált a lángok martalékává. Leégett 580 ház, 1400 melléképület, tizenegyen meghaltak, száztízen pedig égési sérülést szenvedtek. Az összlakosság csaknem fele fedél nélkül maradt, a kárt mintegy 21 millió koronára becsülték. A tűzvész utáni második napon részvétlátogatást tett Gyöngyösön IV. Károly király és felesége, Zita királyné. Látogatásuk nem csak erkölcsi, hanem anyagi támogatást is jelentett a város és a tűzkárosultak számára. A Gyöngyös újjáépítéséről szóló törvénycikket a képviselőház 1918. augusztus 3-án fogadta el, és még ebben az évben az utolsó magyar király szentesítette. A város a tűzvész utáni újjáépítés során nyerte el mai arculatát.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség