GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
A közös cél egységbe forrasztotta a nemzetet
1956-ban a magyar nép egységes akarattal szállt szembe az elnyomókkal, és egy emberként állt ki hazánk szabadsága mellett - hangsúlyozták a szónokok a forradalom és szabadságharc 62. évfordulóján rendezett városi ünnepi megemlékezésen.
Az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc tiszteletére rendezett ünnepi megemlékezés a Szent Bertalan-templomban tartott ünnepi szentmisével kezdődött, majd az 1956-os forradalom és szabadságharc emlékművénél folytatódott. Itt Tóth Szabolcs önkormányzati képviselő, az ünnep szónoka úgy fogalmazott: az 1956-os forradalom, és az azt követő szabadságharc néhány napja nemzetünk nagy pillanata volt, mert az egyéni érdekekkel szemben a nemzet közös akarata alakította a történéseket. A képviselő szerint 1956 története számtalan, külön szálon futó történetből áll össze, amelyek csakis együtt alkothatnak teljes képet a 62 évvel ezelőtti eseményekről. Úgy fogalmazott: 1956 öröksége az kell, hogy legyen, hogy mindenki kötelességének érezze demokratának lenni, és elutasítani minden önkényt.
Miután a pártok, szervezetek, intézmények elhelyezték koszorúikat az 1956-os emlékműnél, az ünnepség a Mátra Művelődési Központban folytatódott, ahol Dr. Bekecs Andrea, a Gyöngyösi Járási Hivatal vezetője mondott ünnepi beszédet. 1956-ot a nemzeti önbecsülés forradalmának nevezte, és szintén kiemelte, hogy 62 évvel ezelőtt különböző világnézetű, különböző célokért küzdő emberek sorakoztak fel egy közös akarat: a diktatúra megdöntése érdekében. Bekecs Andrea az alaptörvényt idézve emlékeztett: azt, hogy 2018-ban szabad és demokratikus országban élhetünk, 1956 hőseinek köszönhetjük, akik példát mutattak hősiességből, bajtársiasságból.
Az ünnepi beszédet követően a Gyöngyösi Berze Nagy János Gimnázium diákjai mutatták be Az utolsó szó jogán című műsorukat, majd Hiesz György polgármester mondott pohárköszöntőt, amelyben köszönetet mondott azoknak, akik 62 évvel ezelőtt a gyöngyösi eseményeket formálták, hogy a város békességben élhette meg a forradalom napjait, és hogy példát mutattak emberségből, tisztességből, hazaszeretetből és a városért érzett felelősségből.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség