GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Élményből tudást - természetesen a Mátra Múzeumban
Interaktív élményközpontot és oktatóteret alakítottak ki a Mátra Múzeumban. A látogatók egy izgalmas földtörténeti időutazáson vehetnek részt.
A Magyar Természettudományi Múzeumért Alapítvány a Természettudományos élménypedagógiai programkínálat és természettudományos élményközpontok fejlesztése témakörben kiírt, EFOP-3.3.6-17-2017-00001 számú pályázaton 2017-ben az „Élményből tudást – Természetesen a Mátra Múzeumban” című projekttel 297,60 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg.
A gyöngyösi Mátra Múzeumban megvalósult fejlesztés során az Orczy-kastély négy - korábban az ásvány- és őslénytani állandó kiállításoknak helyet adó - emeleti terme alakult át 21. századi interaktív élményközponttá és oktatótérré. Ennek köszönhetően a térbe lépő látogató egy izgalmas földtörténeti időutazáson vehet részt, s közben megismerheti a szárazföldi és vízi élővilágot, a helytörténeti eseményeket és a környezetvédelem jelentőségét.
Az elsősorban a természettudományos tantárgyak köré épülő program - melyhez Heves megye 21 iskolája csatlakozott - arra igyekszik rávenni a gyerekeket, hogy megtapasztalják, megértsék és tiszteljék az őket körülvevő világot és annak folyamatait. Az újszerű megközelítésű tanulási élményt ezért olyan múzeumpedagógiai foglalkozások egészítik ki, melyek jól illeszkednek a Mátra Múzeum eddig is kiemelten kezelt közoktatási és köznevelési céljai közé. A 2020. december végéig tartó pedagógiai program során csaknem 5500 diák látogat el a múzeumba, ahol olyan eszközökkel, kísérletekkel fedezhetik fel a természet világát, melyek használatára, megtapasztalására a legtöbb iskolában még nincs, vagy csak korlátozottan van lehetőség. Különösen nagy élményt jelent ez a hátrányos helyzetű, szerényebb környezetből érkező gyerekeknek, akik talán éppen ezáltal kapnak kedvet, hogy elmélyedjenek egy-egy témában, és meglássák a „száraz” tananyag mögötti csodákat.
Addig is, amíg a kihelyezett tanóráké az elsőbbség, vagyis a pedagógiai program végéig, a nagyközönség az iskolai szünetek alatt és hétvégenként látogathatja az élményteret.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség