GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. április 16-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. március 26-án rendeletet alkotott az Önkormányzat tulajdonában lévő lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérletének szabályairól, a lakbérek mértékének megállapításáról szóló 1/2013.(II.4.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott A PÉNZBELI ÉS TERMÉSZETBENI SZOCIÁLIS ELLÁTÁSOKRÓL szóló 9/2015.(II.27.) önkormányzati rendelet módosításáról.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2021. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉRŐL.
GYÖNGYÖS VÁROS POLGÁRMESTERE 2021. február 26-án rendeletet alkotott GYÖNGYÖS VÁROSI ÖNKORMÁNYZAT 2020. ÉVI KÖLTSÉGVETÉSÉNEK módosításáról.
Párhuzamot kell vonni múlt és jelen között
A szabadság ott kezdődik, ahol megszűnik a félelem. Ez a Bibó István-gondolat 1956 örökérvényű üzenete - mondta ünnepi beszédében Dudás Róbert országgyűlési képviselő Gyöngyösön, az 1956-os szabadságharc és forradalom 64. évfordulója alkalmából megrendezett városi megemlékezésen.
A hagyományokhoz híven a Szent Bertalan-templomban szentmisével vette kezdetét a gyöngyösi önkormányzat által szervezett ünnepi megemlékezés október 23-án.
Majd ezt követően a Szent Bertalan utcai emlékműnél folytatódott az ünnepség, ahol Dudás Róbert országgyűlési képviselő mondott beszédet.
A politikus hangsúlyozta: a jelen kornak azért kell párhuzamot vonnia a múlt történéseivel, hogy tanulhasson belőle. A képviselő, beszédében felidézve a több mint hatvan évvel ezelőtti történéseket, kiemelte: a hazai 1956-os eseménysorozat egy nagy nemzetközi diplomáciai játszma része volt. Mindeközben a felek azt gondolták, a világban zajló események sorozata akár előszobája is lehet a harmadik világháborúnak.
- Szomorú tény, hogy a nemzetközi tusakodás eszközévé válhatott egy nemzet szabadságvágya. Minden tisztelet megilleti azokat az embereket, akik nem féltek kiállni az igazságért, az elnyomás ellen, nem féltek lebontani a diktatúrát, és mindezt azért, hogy félelem nélkül élhessenek - utalt a történelmi eseményekre Dudás Róbert, és emlékeztetett arra, hogy az ötvenhatos események után óriási elvándorlási hullám indult meg az országból, főként művészek, tudósok hagyták el hazánkat.
- Mindez ma is igaz, de már nem szorítkozhatunk arra, hogy csak a tudományos élet képviselői mennek külföldre, hiszen a társadalom minden rétege elhagyja az országot. Ez a tény évtizedekkel ezelőtt is sorscsapás volt, és most is az - zárta gondolatait az országgyűlési képviselő.
A városi megemlékezés az 1956-os emlékmű megkoszorúzásával ért véget. A szobornál önkormányzatok, pártok, civil és egyházi közösségek helyezték el az emlékezés virágait.
A rendezvényen közreműködtek a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Károly Róbert Technikum, Szakképző Iskola és Gimnázium diákjai.
- Május 1-jétől ismét lehet jegyet váltani a buszon
- Oltás: folytatódik az online időpontfoglalás
- Környezettudatos városfejlesztés Gyöngyösön
- Forgalomlassító küszöböt telepítettek a Platán úton
- Hazánkban sem ritka egy-egy nagyragadozó az erdőben
- Változik a közlekedési rend a gyöngyösi kórháznál
- Virágokat és palántákat ültettek a Föld napján az óvodások
- Pénteken már költöznek az új laktanyába a tűzoltók
- Később köszöntik és jutalmazzák a bölcsődei dolgozókat
- Civil szervezeteknek nyílt pályázati lehetőség